HASSAS CİLTLER VE FONDÖTEN SEÇİMİ

HASSAS CİLTLER VE FONDÖTEN SEÇİMİ

Kozmetik ürünler “Her cilt tipine uygun” denilse dahi alerjiye yatkın ve hassas ciltler birçok ürünü gerçekte kullanamadığı için içerik okumak ve anlamak giderek önem kazanmaktadır. Sampure Minerals ürünleri mineral makyaj kategorisinde en saf klasmanda olup, alerji tetikleyecek kimyasallar içermemektedir. Hassas ciltler ve fondöten seçimi bu alanda en dikkat edilmesi gereken olgudur.

HASSAS CİLT NASIL FARK EDİLİR?

Hassas ciltler; sıklıkla kozmetik bir ürüne karıncalanma, kızarma ve yanma hissi tepkisi ile kendisini belli eden cilt tipi diye özetleyebiliriz. Cilt ürünlerini kullanmadan önce içeriğe oldukça dikkat etmek gereken bir cilt tipidir. Hassas bir cilt aynı zamanda kuru, karma veya yağlı özellik gösterebilir. Hassas cilde sahip olan kişinin doğal veya doğala en yakın kozmetik ürünler kullanması çok önemlidir. Bu da tek başına yeterli olmamakla birlikte cilt sağlığı için en iyi tercih olacaktır. “Doğal” olarak geçen bir çok üründe farklı miktarlarda alerji tetikleyebilecek kimyasal maddeler olabilmektedir.

HASSAS VE ALERJİK CİLTLER NASIL FONDÖTEN KULLANMALI?

Alerjik bir cilt tipine sahip olan bireylerin kullandıkları fondötenlerin, cilt ile temasında alerji yapmaması için mutlaka seçecekleri ürünlerin kendileri ile uyumlu olması gerekmektedir. Makyaj kategorisinde ise mineral makyaj ürünleri seçilmesi durumu biraz da garantiye alma rahatlığını sunar. Sampure Minerals tüm ürünleri hassas ve alerjiye yatkın ciltler, gözler için uygundur. Kuru ve hassas ciltler ve alerjik ciltler için fondöten seçimi çok önemli olup, Sampure Minerals mineral fondöten leri oldukça idealdir.

HASSAS CİLTLER İÇİN MİNERAL MAKYAJ

Hassas ciltler için Sampure Minerals ürünlerini kullananlar, ciltleri ile uyumlu ürünler kullandığından ciltleri ışıltılı ve kusursuz görünmektedir. Sampure Minerals ürünleri doğal yağlar ve halihazırda cildinizde bulunan minerallerle formüle edildiği için hassas ciltler için idealdir. Lens kullanan kişiler tarafından da göz makyajı ürünlerimiz güvenle kullanılabilir. önerilen ürünler arasında yerini alan sampure minerals ürünleri alerji yapmayan fondöten haricinde karma ve hassas ciltler için olan fondöten de rahatlıkla tercih edilebilecek ürünlerdendir.

DİĞER YAZILAR:

Kuru ve hassas ciltler ve alerjik ciltler için fondöten seçimi çok önemli olup, Sampure Minerals mineral fondöten leri oldukça idealdir.