DERMOKOZMETİK FONDÖTEN NEDİR?

Dermokozmetik fondöten olarak adını artık sıkça duyduğumuz bu ürün grubu özellikle sağlıklı içerikli, doğal bazlı kozmetik ürünler kullanmak isteyen, hassas veya problemli cilt tipine sahip kişilerce tercih edilen bir fondöten grubudur. Hassas cilt tiplerinin kullanımına ideal olarak hazırlanmış dermokozmetik fondöten önerileri içerisinde akla ilk gelen mineral makyajdır ve kullananlar çok fazla olduğu gibi yine çok sayıda dermatolog tarafından da tavsiye edilen yegâne mineral makyaj grubudur.

DERMOKOZMETİK FONDÖTENİN FARKI NEDİR?

Dermokozmetik fondöten, mineral bazlı hafif yapısı ve ciltle uyumlu etki gösteren dermatolojik içeriği ile ciltteki kusurların kapatılmasını ve pürüzsüz görünmesini sağlarken cilde zarar vermez. Cilt üzerindeki gözenekleri tıkamadığı için akne oluşumuna yol açmaz ve cildin sağlıkla ışıldamasına yardımcı olur. Çoğunlukla eczanelerde satıldığı için eczane fondöten şeklinde de adlandırılan bu ürünlerin en önemli özelliği içerisinde dermatoloji bakımından zararlı olan maddeler yer almamasıdır. Sampure Minerals fondötenlerinde ek olarak hayvan deneyleri gerçekleştirilmez. Ayrıca bu mineral makyaj ürünü vegan ve helal sertifika ile belgelendirilmiştir.

NASIL UYGULANIR?

Dermokozmetik fondöten önerileri dışında bu ürünlerin bir diğer önemli kısmı da uygulanmasıdır. Seçilecek fondötenin yapısına göre değişmektedir. Likit tip fondöten bir fırça ya da sünger yardımıyla sürülebilirken, toz formdaki fondöten, istenen kapatıcılığa uygun bir fırça seçimi gerektirir. Kapatıcılık yoğun olsun isteniyorsa kullananlar kıl yapısı sık olan kabuki fırça tercih etmeli, yalnızca rötuş yapılacak hafif ise daha az kılları olan pudra veya allık fırçası kullanmak istenen sonucu almak için doğru uygulama yöntemi olacaktır.

DİĞER YAZILAR: